KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 12667607

nr 1266 7607

Thure Ã…slin

(1915-1967), Sverige

Pastell, Fjällmotiv. Signerad, daterad T Åslin -52. Motivet: ca 21x26 cm

Thure Åslin, svensk bildkonstnär född 1915, död 1967 .

Utrop:

300 kr

måndag 29 juli 2019
kl 19:38:44

Thure Ã…slin

Läs mer om Thure Ã…slin