KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 12667607
nr 1266 7607
Thure Ã…slin
(1915-1967), Sverige
Pastell, Fjällmotiv. Signerad, daterad T Åslin -52. Motivet: ca 21x26 cm
Thure Åslin, svensk bildkonstnär född 1915, död 1967 .
Utrop:
300 kr
måndag 29 juli 2019
kl 19:38:44